برقبهینه ساز مصرف

معاون برق اردبیل خبر داد؛ استمرار صرفه جویی ۶ مگاواتی برق در طرح تعدیل روشنایی معابر

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: صرفه جویی ۶ مگاواتی برق در طرح تعدیل روشنایی معابر استان اردبیل برای گذر از پیک تابستان سال ۱۴۰۲ همچنان پابرجاست.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ ناصر عبدالهیان در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه همزمان با کسب آمادگی همکاران بهره بردار برای عبور از پیک تابستان ۱۴۰۲ طرح تعدیل روشنایی معابر استان مورد ارزیابی قرار گرفت، اظهار کرد: در طرح تعدیل روشنایی باید چراغ‌های دوبل موجود در معابر اصلی محورهای درون و برون‌شهری، یک درمیان و بصورت زیگزاگی با لحاظ کردن تامین نور استاندارد و نقاط حادثه خیز خاموش ‌شوند.
وی با بیان اینکه تعدیل چراغ ها تاثیر قابل توجهی بر کیفیت روشنایی معابر نباید داشته باشند، خاطرنشان کرد: با توجه حساسیت های پیک بار و با ابلاغیه های شرکت توانیر یکی از راهکارهای مدیریت پیک در بخش عمومی تعدیل در مصرف برق روشنایی معابر معرفی شده است.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل ادامه داد: در همین راستا برنامه های تعدیل توسط ۲۶ گروه عملیاتی در ۱۲ امور اجرایی و با پایش ناظران ستادی به صورت شبانه و با هدف بهینه سازی و پایداری شبکه برق سراسری انجام شد.
عبدالهیان افزود: این پروژه از مهرماه سال ۹۹ آغاز شده و در طول اجرای این پروژه از مجموع تعدیل ۲۹ هزار و ۳۴۹ دستگاه چراغ معابر در سطح استان، خاموش کردن ریسه های تزیینی شهرداری و تعدیل چراغ های جاده ها با هماهنگی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بیش از ۶ مگاوات صرفه جویی برق ناشی از مصرف روشنایی محقق شده است.
وی ابراز امیدواری کرد؛ با اجرای برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص تعدیل معابر مطابق دستور توانیر مقدار بیش از ۲ مگاوات ساعت صرفه جویی انرژی بصورت ماهانه در بخش روشنایی عملیاتی شود‎‎.
عبدالهیان در پایان از همشهریان خواست؛ در صورت مشاهده روشنایی غیر ضروری با شماره ۱۲۱ تماس گرفته تا همکاران اقدامات لازم را انجام دهند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا