کسب و کار

معرفی عضو هیات‌علمی پژوهشگاه مواد و انرژی به‌عنوان مجری طرح برگزیده پژوهشگاهی سال ۱۴۰۲

دکتر بهزاد آقابراری عضو هیات‌علمی پژوهشگاه مواد و انرژی به‌‌عنوان «مجری طرح برگزیده دانشگاهی/پژوهشگاهی سال ۱۴۰۲» معرفی شد.

به‌گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط‌ عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ دکتر آقابراری دانشیار این پژوهشگاه، برای طرح «امکان‌سنجی بازیافت پسماندهای صنعتی و تبدیل آنها به محصولات با ارزش افزوده»، از سوی دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌‌عنوان «مجری طرح برگزیده دانشگاهی/ پژوهشگاهی سال ۱۴۰۲ پژوهشگاه مواد و انرژی » معرفی و تقدیر شد.

کسب این موفقیت ارزشمند را به جناب آقای دکتر آقابراری و مجموعه پژوهشگاه مواد و انرژی تبریک عرض نموده و تندرستی، سربلندی و موفقیت روزافزون برای ایشان و دیگر همکاران را از درگاه خداوند متعال مسئلت داریم.

گفتنی است پژوهشگاه مواد و انرژی یکی از پژوهشگاه‌های مستقل و زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران است. این پژوهشگاه از چهار پژوهشکده سرامیک، نیمه هادی‌ها، انرژی و پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته تشکیل شده‌است كه در ۱۲ گروه تخصصی به فعالیت های تحقیقاتی در زمینه های مرتبط با مواد و انرژی می پردازند. این پژوهشگاه هم اکنون با توجه به اهداف برنامه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور، همكاری گسترده‌ای با دانشگاه‌ها، مراكز تحقیقاتی، صنایع، موسسات اجرایی بخش دولتی و بخش خصوصی برقرار کرده است. سرلوحه اهداف پژوهشگاه، توسعه علوم و فناوری در زمینه‌های بنیادی، كاربردی و توسعه‌ای است كه از طریق اجرای پروژه‌های مربوط تحقق می‌یابد. علاوه بر این، پژوهشگاه تربیت محقق و پژوهشگر مورد نیاز كشور را از طریق برگزاری دوره‌های تحصیلات تكمیلی در سطوح دكتری‌تخصصی و كارشناسی‌ارشد و نیز آموزش‌های كوتاه مدت تخصصی داخلی و خارجی برای انتقال تجربه‌های فنی به عهده دارد. پژوهشگاه مواد و انرژی به‌عنوان قطب تخصصی مواد و انرژی کشور با پشتوانه بیش از چهل و هشت سال تجربه تحقیقاتی، برخورداری از اعضای هیات‌علمی متخصص، تجهیزات آزمایشگاهی منحصر به فرد و شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی وابسته به معاونت علمی و فناوری کشور، نقش مهمی در توسعه علم و فناوری و بهبود كیفیت صنعت نوپای كشور به عهده دارد. این پژوهشگاه هم اکنون با توجه به اهداف برنامه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور، همكاری گسترده‌ای با دانشگاه‌ها، مراكز تحقیقاتی، صنایع، موسسات اجرایی بخش دولتی و بخش خصوصی برقرار کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا