برقبهینه ساز مصرف

هوشمندسازی لوازم اندازه‌گیری مشترکین تحویل اولیه شرکت توزیع برق اردبیل گامی موثر در مدیریت پیک بار تابستان۱۴۰۳

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل اعلام کرد: این شرکت در جهت بهبود خدمت رسانی به مشترکین و کاهش انرژی توزیع نشده و همچنین مدیریت پیک بار تابستان ۱۴۰۳، پروژه‌ای با عنوان ‘هوشمندسازی مشترکین’ در بخش‌های صنعتی، اداری و کشاورزی به اجرا گذاشته است.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ ناصر عبدالهیان بیان کرد: به طور کلی، پروژه هوشمندسازی مشترکین به مفهوم استفاده از فناوری پیشرفته، سیستم ها و دستگاه های هوشمند است که می توان بصورت خودکار سامانه ها را مانیتور و امکان رویت پذیری و کنترل پذیری در سیستم هاو شبکه برق را فراهم کرده و از آن برای افزایش کارایی، کنترل بهینه و بهبود قابلیت اطمینان شبکه و همچنین ارتقا سطح رضایتمندی مشترکین استفاده کرد.
 وی در ادامه افزود: این پروژه با تلاش همکاران اداره رلیاژ در امور دیسپاچینگ و فوریت های برق از جمله پروژه های مهم شرکت توزیع برق استان اردبیل برای مدیریت هوشمند قطع و وصل مشترکین تحویل ۲۰ کیلوولت بوده و از آن برای افزایش انعطاف پذیری،کاهش از دست رفتن انرژی و ارتقای سطح خدمات به مشترکین استفاده خواهد شد.
 عبدالهیان گفت: از جمله اقدامات انجام یافته در این پروژه، نصب تابلوهای کنترل پذیر است که باعث ایجاد امکاناتی برای کنترل و مدیریت هوشمند برق در سطح شبکه می‌شود.
 معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت افزود: هدف این پروژه نهایی نصب و بهره‌برداری ۸۷ تابلو کنترل پذیر در کل سطح ۲۰ کیلوولتشبکه استان است و تاکنون، تعداد ۶۷ تابلو کنترل پذیر اولیه در نقاط مختلف شبکه نصب و به بهره‌برداری رسیده است.
 وی در انتها گفت: این اقدامات، از جمله تدابیر مهم برای مدیریت بهینه بار در پیک بار تابستان محسوب می‌شود و امیدواریم این پروژه باعث بهبود عملکرد مدیریت مصرف و افزایش پایداری شبکه در پیک بار تابستان سال ۱۴۰۳ شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا