بهینه ساز مصرفنفت

وزیر کشور: تولید بنزین یورو۵ در اصفهان آغاز می‌شود

وزیر کشور تولید بنزین با کیفیت را برای کاهش آلودگی هوا مهم دانست و گفت: به زودی پالایشگاهی برای تولید بنزین یورو۵ در اصفهان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش دیده بان انرژي و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر احمد وحیدی در حاشیه مراسم واگذاری ۵۶۹ دستگاه خدماتی و حمل و نقل عمومی به شهرداری های خراسان رضوی این مطلب را در جمع خبرنگاران مطرح کرد.
وی افزود: هوای پاک مساله مهمی است و برخی کار‌های اساسی همچون موضوع سوخت در دست اقدام است.
وزیر کشور ادامه داد: تهیه و تولید سوخت یورو۵ توسط وزارت نفت در دست پیگیری است و به زودی پالایشگاهی در زمینه تولید بنزین یورو۵ در اصفهان راه اندازی خواهد شد.
دکتر وحیدی اضافه کرد: درحال حاضر بنزین یورو۵ در برخی نقاط کشور در حال استفاده است و توسعه سوخت با کیفیت برای کاهش آلودگی ناشی از حمل و نقل در دستورکار است. همچنین منابع ثابت آلایندگی هوا شناسایی خواهند شد تا سوختشان اصلاح و نصب فیلترینگ انجام شود.
وی با اشاره به اینکه هر شهر آلوده کشور باید برنامه خاص خود را برای حل مشکل آلودگی هوا داشته باشد، تصریح کرد: مسئولیت نظارت بر این امر با محیط زیست است و وزارت کشور هم به این سازمان کمک می‌کند.

بازگشت به روستا‌ها یک شعار مهم است

وزیر کشور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بازگشت به روستا یک شعار مهم است و ما باید در روستا‌ها ظرفیت‌هایی ایجاد کنیم که مهاجرت معکوس اتفاق بیفتد، گفت: تا کنون مسیر مهاجرت از روستا به خارج آن بوده و باید الان آن را تغییر دهیم.
دکتر وحیدی خاطر نشان کرد: برای اینکار باید روستا مرکز تولید بماند و تولید محور باشد. اقتصاد روستا باید بتواند زمینه جذب و برگشت روستائیانی که به حاشیه شهر‌ها مهاجرت کرده‌اند را داشته باشد، لذا برنامه‌های خوبی در این زمینه پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: اشتغال‌زایی و ایجاد جاذبه‌هایی برای بازگشت روستائیان به روستا هدف اصلی این توسعه است. بخش قابل توجهی از تولیدات و امنیت غذایی ما به روستائیان وابسته است.
وزیر کشور تصریح کرد: اقدامی که در استان خراسان رضوی آغاز شده است باید در استان‌های سراسر کشور ادامه یابد.
دکتر وحیدی خاطر نشان کرد: چند کار مهم در رابطه با روستا‌ها شامل طرح هادی، طرح پیشرفت روستاها و توانمند‌سازی دهیاران و مسکن روستایی، آبرسانی به روستا‌ها است که در دستورکار قرار دارند.
وی افزود: امیداوریم اجرای این مجموعه فعالیت‌ها در جهت توامندسازی روستا‌ها برای برگشت مردم مفید واقع شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا