برق

پرداخت ۱۱۰۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی به مشترکان برق

سخنگوی صنعت برق از پرداخت ۱۱۰۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی به مشترکان خبر داد و گفت: با توجه به افزایش میزان دما در هفته آینده پیش بینی می شود افزایش مصرف برق داشته باشیم.

به‌ گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایسنا ، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه دیروز ۴۰۰۰ مگاوات نسبت به روز مشابه سال قبل میزان مصرف بیشتر بود، اظهار کرد: پیش بینی می شود امروز مصرف برق به بیش از ۷۰ هزار مگاوات برسد.

وی با بیان اینکه از ۲۴ روز مرداد ۲۰ روز مصرف بیش از رکورد مصرف سال گذشته بوده است و گرما در کشور پایدار بوده و پیش‌بینی می‌شود که در هفته آینده همچنان افزایش مصرف برق را داشته باشیم.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به همکاری مشترکان در مصرف برق، گفت: مشترکان با همکاری خودشان زمینه همکاری تامین برق را فراهم کردند تاکنون ۳۷ درصد از مشترکان خانگی  مشمول پاداش صرفه‌جویی شدند و بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان در قبوض مشترکان خانگی ثبت شده است.

به گفته وی جو حاکم در اکثر نقاط کشور گرم است اما در برخی نقاط کاهش دما را شاهد هستیم که مشترکان با خاموش کردن کولر یا تنظیم آن روی دمای ۲۵ درجه و بالاتر این امکان را فراهم می‌کنند تا پایان شهریور ماه از پاداش صرفه‌جویی بهره‌مند شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا