برق

کنترل‌پذیری و رویت‌پذیری مشترکان اداری؛ از اولویت‌های اصلی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل جهت آمادگی در ایام اوج بار سال۱۴۰۳

تجربه سال های اخیر در بحث ناترازی تولید و مصرف برق، وزارت نیرو را به سمت برنامه های مدیریت مصرف هدایت کرده است. اصلی ترین اقدام در این خصوص، استفاده از کنتورهای هوشمند برای رویت پذیری و کنترل‌پذیری مشترکین جهت پایش و مدیریت مصرف آنها می باشد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از مرزنیوز؛ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در این راستا، برنامه ریزی برای ایام اوج بار سال ۱۴۰۳ را از مهر ماه سال جاری آغاز و براساس دستورالعمل پایش و مدیریت مصرف برق ادارات و سایر سازمان ها که از سوی معاونت برق و انرژی وزارتخانه ابلاغ گردیده برنامه ریزی نموده و اهدافی را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در گفتگوی اختصاصی با نسیم اردبیل با اشاره به انتخاب مجری طرح کنترل و پایش ادرات و تشکیل کمیته پایش مصرف ادارات عنوان کرد: همزمان با تشکیل کمیته و برگزاری جلسات مستمر، یک هزار و ۱۱۴ مشترک ادارای شناسایی و بانک اطلاعاتی آنها تکمیل گردیده که از این تعداد، ۳۲۶ مشترک رویت پذیر و کنترل‌پذیر بوده و ۷۸۸ مشترک نیز تا قبل از شروع پیک بار سال ۱۴۰۳ در زمره مشترکین رویت پذیر و کنترل‌پذیر قرار خواهند گرفت.
مهندس حسین قدیمی با عنوان اینکه براساس دستورالعمل وزارت نیرو، کلیه ادارات باید در سال ۱۴۰۳ کاهش مصرف حداقل ۳۰ درصدی در ساعات اداری نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ را تحقق بخشند افزود: در ساعات غیر اداری نیز حداقل ۶۰ درصد مصرف نسبت به مصارف جاری همان روز باید کاهش یابد که این امر از طریق اطلاعات برخط کنتورهای هوشمند به صورت روزانه و با استفاده از نرم افزار پایش و بازدیدهای میدانی کنترل می گردد.
وی با اشاره به ارسال مصوبات هیات وزیران به تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی استان در خصوص دوره اوج بار سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در راستای نیل به اهداف ابلاغی، جهت آگاه سازی و جلب همکاری هرچه بیشتر ارگان ها، اقدام به ارسال این مصوبات کرده و امیدواریم این تعاملات به کاهش مصرف در پیک بار سال آینده و تامین برق پایدار منجر شود.
مهندس قدیمی افزود: شناسایی و آماده به کار نمودن مولدهای اضطراری ادارات و هماهنگی در خصوص نصب کنتورهای هوشمند برای رصد کردن این مولدها، هماهنگی تامین سوخت و برگزاری مانورهای آمادگی مولدها در سطح ادرات استان، از برنامه های کمیته پایش مصارف ادارات شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در پایان اعلام کرد: برگزاری سمینار آموزشی برای رابطین انرژی معرفی شده ادارات و ارائه راهنمایی و مشاوره های لازم در راستای اصلاح الگوی مصرف، قبل و حین اوج بار، از برنامه های آتی این شرکت در راستای آمادگی برای دوره اوج مصرف سال ۱۴۰۳ بشمار می رود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا