برق

سقف قیمت بازار برق برای سال ۱۴۰۲ تعیین شد

سخنگوی صنعت برق گفت: سقف قیمت بازار برق برای سال ۱۴۰۲ تعیین و ابلاغ شد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ هر ساله سقف‌قیمت بازار برق توسط هیأت تنظیم بازار برق ایران تعیین و توسط وزیر نیرو ابلاغ می‌ شود.

نیروگاه‌ های حاضر در بازار برق، در هر ساعت قیمت را تا بیست پله و تا سقف‌قیمت ارائه می‌ کنند که بر اساس مناقصه ساعتی در بازار عمده فروشی برای روز بعد، کمترین قیمت نیروگاهی برای پاسخ به میزان تقاضا در آن ساعت پذیرفته می‌ شود.

«مصطفی رجبی مشهدی» مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: وزیر نیرو مصوبه تعیین سقف‌قیمت بازار را برای سال ۱۴۰۲ در روز گذشته ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، همه نیروگاه‌ های حاضر در بازار رقابتی برق می‌ توانند قیمت عرضه برق را تا سقف تعیین شده از فردا ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ برای اول فروردین تا پایان سال ۱۴۰۲ ارائه کنند.

سخنگوی صنعت برق افزود: سقف‌قیمت بازار برق برای سال ۱۴۰۲ معادل ۱۰۶۰ ریال برای هر کیلو وات‌ ساعت و آمادگی نیز مبلغ ۱۸۵ ریال بر کیلو وات تصویب شد.

وی اظهار امیدواری کرد که تعیین به موقع قیمت سقف بازار باعث رضایت نیروگاه‌ های حاضر در بازار رقابتی شود.

مصطفی رجبی مشهدی خاطر نشان کرد: افزایش سقف قیمت بازار برق هیچ‌ گونه تأثیری برقیمت تعرفه مشترکان نخواهد داشت و صرفاً به نیروگاه‌ های حاضر در بازار اجازه می‌ دهد تا در سقف جدید تعیین شده به رقابت بپردازند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا