برق

فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق در مدارس استان اردبیل

مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی‌برق استان اردبیل با حضور در مدرسه حافظ یک شهرستان اردبیل، در خصوص مصرف بهینه برق در خانه و مدرسه به دانش آموزان آموزش داد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ رویا اللهقلی پور در دیدار با دانش آموزان مقطع ابتدایی دبستان حافظ یک با تاکید بر حفظ منابع ملی توسط برای نسل آینده گفت: مهمترین وظیفه همه ی ما در جامعه تلاش و احساس مسئولیت برای حفظ منابع ملی و حفظ آن برای فرزندانمان است و بایستی با مصرف بهینه انرژی در نگهداشت این سرمایه ملی برای نسل های آینده کوشا باشیم.
اللهقلی پور فرهنگ سازی مدیریت مصرف را یک ضرورت دانسته و اظهار داشت: مدرسه به عنوان تاثیرگذارترین نهاد بعد از خانواده، در یادگیری و ایجاد فرهنگ صحیح مصرف در ذهن کودکان و نوجوانان می تواند موثر باشد.
وی در خصوص مراحل تولید برق، توضیحاتی ارائه کرد و گفت: با توجه به اینکه امروزه زندگی ما وابسته به صنعت برق است همه ما نیز باید در مصرف آن نهایت دقت را داشته باشیم.
مدیر دفتر روابط عمومی شرکت تاکید کرد: تعویض لامپ‌های پرمصرف با لامپ‌های کم‌مصرف و LED، خاموش کردن لامپ‌های اضافه و غیرضروری و استفاده از روشنایی طبیعی خورشید در روز راهکارهای ساده‌ای است که می‌توان در مصرف برق در خانه و مدرسه صرفه جویی کرد.
اللهقلی پور درخصوص ساعت اوج مصرف و لوازم پر مصرف برقی نیز به دانش آموزان تصریح کرد: باید توجه کنیم از وسایل پر مصرف مانند اتو، لباسشویی و ظرفشویی در زمان‌های اوج مصرف برق استفاده نشود و استفاده از این لوازم برقی را به ساعاتی که مصرف کمتر است موکول کنیم حتی در مواردی ممکن است بزرگترها به دلایلی توجه به این موارد را فراموش کنند که شما دانش آموزان می‌توانید عمل به این موارد ساده را به آن‌ها یادآوری کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا